Ela Pame Blog

Avrupa'da Gezip Görülecek Müzeler

Bir kültür ve tarih cenneti olan Avrupa’yı gezerken tabiî ki müzeleri de görmeden olmaz diyenlerdenseniz işte sizin için derlediğimiz mutlaka görülmesi gereken 10 müze.

Avrupa’da müze denilince ilk akla gelen tabiki Paris’in kalbinde yer alan LOUVRE MÜZESİ
35 binden fazla eserin yer aldığı Dünyaca ünlü bu müze büyüklüğü ve barındırdığı eserler ile ününü fazlasıyla hak ediyor. Sanat tarihinin en ünlü eserleri arasında sayılan Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa’sından Rönesans’ın en ünlü eserlerine ayrıca Asya ve Afrika kültürüne ait görebileceğiniz eşsiz bir koleksiyonu gözler önüne seriyor. Ayrıca gece turları da düzenlenen müzede farklı bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Sanat severlerin mutlaka gezmesi gereken BRİTİSH MUSEUM
Dünyanın en ünlü müzeleri arasında British Museum 1753 tarihinde kurulması ile en köklü müzelerden sayılıyor. Londra’nın kalbinde yer alan müze 100 binden fazla Mısır’a ait esere ev sahipliği yapmasıyla eşsiz bir görsel şölen sunuyor.

Bir Krallık hazinesi PRADO MÜZESİ
İspanyanın başkenti Madrit’te yer alan bu müze krallığa ait koleksiyonlardan oluşan eşsiz bir hazineye sahip. Rubens, Fransisco De Goya, Rembrant ve Diego Velazquez’a ait bir çok eseri görebilirsiniz.

Amsterdam’ın kalbinde yer alan RİJKSMUSEUM
1800 yılında Lahey’de kurulan müze 1808 yılında Amsterdam’a taşınmıştır. Dünyaca ünlü müzeler arasında sayılan bu müzede Van Gogh’tan Johannes Vermerr’ e kadar bir çok sanatçıya ait eserlere ev sahipliği yapıyor. Rembrant’ın paha biçilemeyen meşhur eseri Gece Nöbeti, ve Vermerr’in Sütçü Kız resmi’ de bu müzede sergileniyor.

Dünyanın en İhtişamlı müzesi VATİKAN MÜZESİ
Roma’da yer alan şehir devleti olan Vatikan’da yer alan müze dünyanın en değerli eserlerine ev sahipliği yapıyor. Rönesans döneminde Roma Katolik Kilisesi tarafından inşa edilen bu müzede Boticelli, Rafaello ve Michelangelo gibi sanat dehalarına ait eserleri görebilirsiniz.

Berlin’de yer alan MÜZELER ADASI
1999 yılında UNESCO Dünya mirası listesine dahil edilen bu köklü müze toplan bir kilometre alana yayılı beş müzeden oluşmakta olup 6000 yıllık bir tarihe ev sahipliği yapmaktadır. Nefertiti’nin büstü’nü ve Pergamon Sunağı’nıda bu müzede gezebilirsiniz.

İtalya’nın yıldızı UFFİZİ GALERİSİ
Floransa’da yer alan bu müze İtalyanın en büyük sanat eserlerine ev sahipliği yapmasıyla meşhurdur. Bu galeride Michelangelo, Rembrant, Fransisco Goya, Caravaggio, Sandro Boticelli, Giovanni Bellini gibi bir çok ünlü sanatçının eserini sergilenmektedir.

Açık hava müzesi olan AKROPOLİS MÜZESİ
Atina’nın merkezinde yer alan bu müze Roma dönemine ait antik kalıntılardan oluşuyor. Arkeoloji açıdan çok köklü bir tarihe ışık tutan bu müze 4 binden fazla eser sunuyor.

Saint Petersburg’da yer alan Dünya tarihine ışık tutan HERMİTAGE MÜZESİ
1764 yılında kraliçe Katarina tarafından kurulan bu müzede 3 minyondan fazla eser yer almaktadır. Michalengelo’nun meşhur Çömelen Adam heykeli, Hazine Odası ve Tavuskuşu saati bu müzede mutlaka görmeniz gereken eserlerden. Her esere bir dakika zaman ayırsanız müzeyi gezmenizin toplan 11 yıl süreceği söylenen bu müze mutlaka görülmesi gerekenlerde.

Farklı bir müze gezmek isterseniz BİTİK İLİŞLİKER MÜZESİ
Dünyanın en ilginç müzeleri arasında sayılan bu müze Zagreb’te yer alıyor. Eski sevgililere ait nesne ve hikayeleri görebileceğiniz bu müzede isterseniz sizde eşya gönderebiliyorsunuz.

Diğer Blog Makaleleri...

Seyahat Acentesi Aracılığı İle Vize Almak Neden Daha Avantajlı?

Devamını Göster

Komşuya Küçük Bir Kaçamak...

Devamını Göster

Siz Hayal Edin

Biz Gerçekleştirelim

Ela Pame Turizm İle

Fırsatları Yakalayın

Copyrights © 2010 - 2021 Ela Pame Turizm. Tüm Hakları Saklıdır.