Kurban Bayramı Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu

Napoli & Pompei & Siena & Portofino & Sirmione Kasabası & Milano & Verona & Garda Gölü & Ljublijana | TURLARI DAHİL

Gemi (1) – Roma (2) – Floransa (1) – Milano (1) – Venedik (1) – Belgrad (1) 8 Gece 9 Gün Kavala – Selanik – Igoumenitsa – Napoli – Pompei – Roma – Floransa – Pisa – Siena – Portofino – Venedik – Milano – Garda Gölü – Sirmione Kasabası – Verona – Ljublijana – Zagreb – Belgrad – Sofya

Hareket Tarihleri

Açıklama Süre Başlangıç Tarihi
kurban bayramı8 Gece / 9 Gün9 Ağustos 2019 Cuma (Tarihi Geçti)

Detaylı Program

 • 1. Gün: İzmir’den Çıkış ve Yolculuk [-TÜRKİYE-]

  Akşam Saat 17.00 ’den itibaren itibaren siz değerli yolcularımızı alarak turumuza başlıyoruz. Edremit, Akçay güzergahını takip ederek Lapseki’ye ulaşıyor. Feribotla kısa bir deniz yolcuğu yaparak karşıya geçiyor ve molalar vererek yolculuğumuzu sürdürüyoruz. (Yolculuğumuz Menemen, Aliağa, Şakran, Dikili, Ayvalık, Akçay ana yolu üzerinden sürmektedir. Bu güzergâh üzeri katılmak isteyen misafirlerimiz acentamızdan bilgi alabilirler…)

 • 2. Gün: İpsala, Kavala, Selanik, İgoumenitsa [-TÜRKİYE-> YUNANİSTAN-]

  Sabaha karşı İpsala sınır kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizden sonra Yunanistan'a giriş yapıyoruz. Çok erken saatlerde KAVALA yakınlarında alacağımız sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından KAVALA’yı keşfetme imkanı buluyor ardından otobüs ile yolculuğumuzu sürdürüyor, SELANİK ’e ulaşıyor ve SELANİK ’te şehir turumuza başlıyoruz. YUNANİSTAN ’ın en önemli kiliselerinden birisi olan, AYA DİMİTRİOS KİLİSESİ, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN EVİ, SELANİK KALESİ, OSMANLI VE BİZANS ESERLERİNİ, KORDON, BEYAZ KULE, DÖNER KULE, FUAR MERKEZİ ’ni görüyoruz. Selanik turumuzun bitiminde Rehberimizin belirttiği serbest toplanma saatinde aracımızda buluşarak YUNANİSTAN ‘ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan IGOUMENİTSA’ a doğru yola çıkıyoruz. Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben grubumuza özel ayrılmış yerlere geçiyoruz. Feribot içerisinde Havuz, Bar, Restaurant, Casino gibi birçok aktivite alanında keyifli saatler geçirebiliriz. Geceleme Gemi 'de...

 • 3. Gün: Bari (Brindisi) – Roma (Pompei & Işıklar Altında Roma) [-İTALYA-]

  Sabah yerel saat ile 09.30 ’da İtalya ’nın liman kenti BARİ ya da BRİNDİSİ ’ye varıyoruz. Otobüsümüz ile ilk durağımız Tüm misafirlerimiz için ücretsiz olan NAPOLİ & POMPEİ Turumuzu gerçekleştiriyoruz. (Pompei Antik Kent giriş ücreti misafirlerimize aittir.). Burada geçireceğimiz zaman sonrasında İtalya’nı turistik oalrak en çok ilgi çeken yerlerinden olan ROMA ‘ya doğru yola çıkıyoruz. ROMA ‘daki otelimize yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından dileyen konuklarımız ile birlikte Roma gece turuna katılıyoruz. Geceleme ROMA ‘daki otelimizde. Ekstra Aktivite Roma (By Night) Akşam Turu: 20 EUR

 • 4. Gün: Roma Şehir Turu [-İTALYA-]

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra ROMA ŞEHİR TURU ‘na çıkıyoruz. Programımıza, Hıristiyanlığın Merkezi olarak kabul edilen VATİKAN ve SAN PİETRO KATEDRALİ ‘ni ziyaret ile başlıyoruz.Ardından PİETA COLLOSSEO, ROMA FORUMU, TRAİANO FORUMU, CİRCO MASSİMO YARIŞ ALANI, Mussolini ´nin Halka seslendiği VENEDİK MEYDANI, VİTTORİANO ZAFER ANITI, AŞK ÇEŞMESİ {Fontana di Trevi} ve İSPANYOL MERDİVENLERİ {Piazza di Spagna} görülecek yerler arasında bulunmaktadır. ROMA turumuzun bitiminde rehberin belirleyeceği saate kadar serbest zaman kullanıyor ardından buluşup otelimize geçiyoruz. Geceleme ROMA ‘daki otelimizde.

 • 5. Gün: Roma – (Siena) – Floransa [-İTALYA-]

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, araçtaki yerimizi alıyor ve FLORANSA için yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde Tüm misafirlerimiz için ücretsiz olan Toscana Bölgesi ‘nin önemli tarihi şehri SİENA TURU ‘nu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitiminde FLORANSA ‘ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. FLORANSA ‘ya varışımızın ardından şehir turu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuzda ARNO NEHRİ, PONTE VECCHİO KÖPRÜSÜ, UFFİZİ SANAT GALERİSİ, SAN GİOVANNİ BATTİSTA VAFTİZHANESİ, SANTA MARİA DEL FİORE KATEDRALİ ve SİGNORİA SARAYI görülecek yerler arasındadır. Şehir Turu sonrasında şehir merkezinde şehri yakından keşfetmek ve alışveriş için keyifli bir serbest zaman kullanıyor ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

 • 6. Gün: Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, PİSA için yola çıkıyoruz. PİSA GEZİSİ ’nde PİSA KULESİ, KATEDRAL, VAFTİZHANE ile MİRACOLİ MEYDANI gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Ardından PORTOFİNO ‘ya doğru yol alıyoruz. (Portofino ‘ya geçiş tekne ile ekstra) PORTOFİNO ‘da rehberimiz ile birlikte geziyor tur bitiminde Sanayi ve Moda Şehri MİLANO kent merkezine doğru devam ediyoruz. MİLANO Şehir Turumuz ‘da Şehrin şık caddelerinde yürüyerek ÜNLÜ DOUMO MEYDANI ‘na varıyoruz. Meydan ‘da, İtalya ’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan DOUMO KATEDRALİ ’ni görüyoruz. GALERİA VİTTORİA EMANUELE ÇARŞISI KEŞFİ ve ÜNLÜ BUENOS AİRES BULVARI ‘da alışveriş yaparak MİLANO ’daki gezimizi noktalıyoruz. Geceleme MİLANO ‘daki otelimizde.

  Sabah kahvaltımızı otelde aldıktan sonra, PİSA için yola çıkıyoruz. PİSA GEZİSİ ’nde PİSA KULESİ, KATEDRAL, VAFTİZHANE ile MİRACOLİ MEYDANI gezilecek yer arasında olup, dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilirler. Ardından PORTOFİNO ‘ya doğru yol alıyoruz. (Portofino ‘ya geçiş tekne ile ekstra) PORTOFİNO ‘da rehberimiz ile birlikte geziyor tur bitiminde Sanayi ve Moda Şehri MİLANO kent merkezine doğru devam ediyoruz. MİLANO Şehir Turumuz ‘da Şehrin şık caddelerinde yürüyerek ÜNLÜ DOUMO MEYDANI ‘na varıyoruz. Meydan ‘da, İtalya ’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan DOUMO KATEDRALİ ’ni görüyoruz. GALERİA VİTTORİA EMANUELE ÇARŞISI KEŞFİ ve ÜNLÜ BUENOS AİRES BULVARI ‘da alışveriş yaparak MİLANO ’daki gezimizi noktalıyoruz. Geceleme MİLANO ‘daki otelimizde.

 • 7. Gün: Milano, Garda Gölü, Sirmione Kasabası, Verona, Venedik [-İTALYA

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MİLANO ‘dan ayrılıyor İtalya’nın en büyük göllerinden birisi olan GARDA GÖLÜ’ ne doğru yola çıkıyoruz. Ortaçağ kasabası olan SİRMİONE ‘de masalsı bir yolculuk sizleri bekliyor olacak. Sonrasında ise Romeo ve Juliet'in evininde bulunduğu, Roma amfi tiyatrosundan (Coloseum) sonra İtalya’daki en büyük amfi tiyatrosuna (Arena di Verona) ev sahipliği yapan UNESCO Dünya Kültürel Mirası Listesi'ndeki Kuzey İtalya’nın romantik şehri VERONA. Buradaki turumuzu tamamladıktan sonra VENEDİK ‘e doğru hareket ediyoruz. VENEDİK ‘e varıyor ve şehir turumuz için vaperettolarla tarihi SAN MARCO MEYDANI ‘na geçiyoruz. MEYDAN VE SAN MARCO KATEDRALİ, DÜKLER SARAYI, BÜYÜK KANAL, RİALTO KÖPRÜSÜ rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz (Ekstra isteğe bağlı aktivite.) GONDOL TURU ‘na katılabilirler. Tur bitiminde serbest zaman veriyor ve sonrasında rehberimizin belirleyeceği saatte otobüsteki yerimizi alarak otelimize doğru yol alıyoruz. Geceleme Mestre/Padova/Treviso otelimizde. Ekstra Aktivite Gondol Gezisi 25 EUR.

 • 8. Gün: Venedik – Ljubljana – Zagreb – Belgrad [-İTALYA-> SLOVENYA-> HIRVATİSTAN-> SIRBİSTAN-]

  Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Öncelikle yolumuz üzerindeki Tüm misafirlerimiz için ücretsiz olan SLOVENYA ’nın Başkenti LJUBLJANA ŞEHİR TURU gerçekleştiriyoruz. Gerçekleşecek olan panoramik şehir turunda LJUBLJANA NEHRİ, PARLAMENTO BİNASI, LJUBLJANA ÜNİVERSİTESİ, ESKİ MEYDAN, EJDERHA HEYKELİ, DRAGON KÖPRÜSÜ, TİVOLİ PARK, ST. NİCHOLAS KATEDRALİ ve PRESEREN MEYDANI görülecek yerler arasında yer alıyor. Ardından HIRVASTİSTAN, ZAGREB üzerinden kısa molalar vererek BELGRAD ‘a varıyoruz. Ardından panoramik tur yaparak şehir içinde Belgrad Gökdelenlerini, Hükümet Binalarını, Parlamentoyu, Nato’nun bombaladığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Polis Merkezi’ni görüyoruz. Geceleme BELGRAD ‘daki otelimizde.

 • 9. Gün: Belgrad – Sofya – İstanbul [-SIRBİSTAN-> BULGARİSTAN-> TÜRKİYE-]

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra erken saatlerde otelden ayrılarak NİŞ üzerinden SOFYA ‘ya ulaşıyoruz. SOFYA turumuza yürüyerek başlıyoruz. BANYABAŞI CAMİİ ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin Kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz. Tur bitiminde FİLİBE yoluyla sınır kapısına ulaşıyoruz. Sınıra vardıktan sonra pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek EDİRNE 'ye varıyoruz. Tüm misafirlerimizi aldığımız duraklara sırasıyla bırakarak turumuzu sonlandırıyor bir başka seyahatimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz. ÖNEMLİ NOT: Sınır kapısı, feribot ve yol yoğunluğuna bağlı olarak İzmir’e varış saatimiz planlanandan geç olabilir. O sebeple dönüş bileti, uçak bileti gibi planlarınızı bir sonraki güne göre yapmanızı öneriyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüs İle Ulaşımlar Ve Programdaki Tüm Turlar
 • İzmir’Den İzmir’E Tüm Ulaşım Ve Transfer Hizmetleri
 • Roma 3 Veya 4 Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama, Milano (Çevresi) 3 Veya 4 Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama, Venedik (Çevresi) 3 Veya 4 Otelde 2 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama, Floransa (Çevresi) 3 Veya 4 Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama. Belgrad 4 Otelde 1 Gece Oda-Kahvaltı Konaklama,
 • Igoumenitsa – Bari (Brindisi) Arası Feribot Yolculuğu. (Ats-Pulman Tipi Koltuk)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Vize
 • Ekstra Olduğu Belirtilen Her Türlü Hizmet

Fiyat Bilgileri

Tarih İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Ek Yatak 0-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk

Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı / Havale / Eft

İptal ve İade Koşulları

Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.

Deneyimleriniz ve Görüşleriniz

Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilmek için aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.

Başlayan Fiyatlarla

Sorunuz

Bilgi Al

Yardım & Destek

Bizi Arayabilirsiniz

(0232) 463 63 59

Popüler Turlar

Samos Fourni Ada

Samos Fourni Ada Turu

YUNAN ADALARI 2 GECE / 3 GÜN

Paketi Görüntüle
Kurban Bayramı Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan

Kurban Bayramı Büyük İtalya & Yunanistan & Balkan Turu

YURTDIŞI 8 GECE / 9 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos - Kalymnos

Kos - Kalymnos Turu

YUNAN ADALARI 3 GECE / 4 GÜN

Paketi Görüntüle
Samos Adası

Samos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos Adası

Kos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Samos Mykonos

Samos Mykonos Turu

YUNAN ADALARI 2 GECE / 3 GÜN

Paketi Görüntüle
Patmos Leros Kos

Patmos Leros Kos Turu

YUNAN ADALARI 3 GECE / 4 GÜN

Paketi Görüntüle