Büyük Balkan Turu

Baştan Başa Balkan Turu

İzmir Çıkışlı Balkan Turu

Hareket Tarihleri

Açıklama Süre Başlangıç Tarihi
Balkan Turu9 Gece / 9 Gün13 Haziran 2020 Cumartesi (Tarihi Geçti)

Detaylı Program

 • 1. Gün: Yolculuk

  Akşam Saat 16.00 ’dan itibaren siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan almaya başlayarak Edremit, Akçay üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz.

 • 2. Gün: TÜRKİYE-> BULGARİSTAN-> SIRBİSTAN-

  Sabaha karşı Kapıkule Sınır Kapısındaki gümrük ve pasaport işlemlerimizı tamamladıktan sonra BULGARİSTAN 'a giriş yapıyor, Başkent SOFYA ’yaya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. SOFYA’YA varışımızın ardından. yürüyerek şehirdeki turumuza başlıyor BANYABAŞI CAMİİ ’ni, SERDİCA ANTİK KENTİ ’nin Kalıntılarını, MİLENYUM ANITI ’nı, NEDELYA KİLİSESİ ’ni, RUSKİ KİLİSESİ ’ni, HÜKÜMET BİNALARI ’nı, ÇAR OSVOBODİTEL ANITI ’nı, SOFYA ÜNİVERSİTESİ ’ni, AYASOFYA ’yı görüyor ve ALEKSANDR NEVSKİ KATEDRALİ ’ni ziyaret ediyoruz ardından BELGRAD ’a ulaşıyor SIRP ORTODOKS KİLİSESİ ’nin kurucusu St. Sava’ya atfedilen Katedral’le turumuza başlıyor, ardından panoramik olarak şehir içinde Belgrad Gökdelenlerini, Hükümet Binalarını, Parlamentoyu, Nato’nun bombaladığı Genel Kurmay Başkanlığı ve Polis Merkezi’ni görüyoruz. NİKOLA PAŞİÇ MEYDANI ’nı, TERAZİYA MEYDANI ‘nı, REPUBLİCA MEYDANI ’nı gördükten sonra ÜNİVERSİTE MEYDANI ’nda aracımızdan inerek eski şehirde yer alan KNEZ MİHAJLOVA CADDESİ ’nde alacağımız serbest zaman sonrası Kalemegdan turumuza başlıyoruz. Sırasıyla ANAHTAR TESLİM ANITI, BALIKÇI HEYKELİ, FRANSIZ ÖZGÜRLÜK ANITI, ROMA DÖNEMİ SURLARI, KARA GEORGE ve İSTANBUL KAPILARI, DAMAT ALİ PAŞA TÜRBESİ, VİCTOR ANITI, SOKULLU MEHMET PAŞA ÇEŞMESİ ’ni görüyor ardından GAZELA KÖPRÜSÜ, ADA KÖPRÜSÜ, BRANKO KÖPRÜSÜ, PANÇEVO KÖPRÜSÜ’nden SAVAŞ ADASI’na kadar Belgrad’ın olağanüstü manzaraları ile bugünkü turumuzu sonlandırıyor konaklama ve Akşam yemeği için BELGRAD 'daki otelimize geçiyoruz.

 • 3. Gün: SIRBİSTAN-> BOSNA-HERSEK-]

  Sabah kahvaltısının ardından sonra yola çıkıyor, Sava ve Drina Nehirleri ’nin muazzam manzaraları eşliğinde SIRBİSTAN ovalarında belli noktalardaki vereceğimiz molalardan sonra akşama doğru BOSNA-HERSEK ’in Başkenti SARAJEVO ( SARAYBOSNA) ’ya varıyor ardından Yürüyerek turumuza başlıyor LATİNSKA KÖPRÜSÜ ’nü, BAŞÇARŞI CAMİİ ’ni, GAZİ HÜSREV PAŞA KÜLLİYESİ ‘ni (Medrese, Saat Kulesi, Camii, Bedesten, Hamam İle Moriça Han) görerek KATEDRAL ve KANLI PAZAR ’la turumuzu tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra otele transfer oluyoruz. Konaklama SARAYBOSNA 'daki otelimizde.

 • 4. Gün: [-BOSNA-HERSEK-]

  Sabah kahvaltısının ardından Igman Dağlarının eteklerinde bulunan Bosna’nın en büyük milli parkı olan VRELO BOSNA ’ya gidiyor , keyifli bir sabah yürüyüşü sonrası, aracımıza geçerek Bölgede İslamiyet ve Osmanlı için çok önemli bir tarihi geçmişe sahip olan BLAGAJ TEKKESİ ’ni ziyaret ediyor ardından MOSTAR 'a ulaşıyoruz ünlü MOSTAR KÖPRÜSÜ ’nü, KOSKİ MEHMET PAŞA CAMİİ ’ni, ESKİ KUYUMCULAR ÇARŞISI ’nı gördükten sonra POÇİTEL ’e hareket ediyoruz. STOLAC üzerinden Eski Osmanlı köyünün Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürüyor, Ardından TREBİNJE ’ye gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama bölgesi TREBINJE veya MEDJUGORJE olarak değişebilmektedir

 • 5. Gün: BOSNA-HERSEK-> HIRVATİSTAN-> KARADAĞ-]

  Erken saatlerdeki sabah kahvaltısının ardından ilk olarak DUBROVNİK 'e gidiyor, burada surları, ONOFRİO ÇEŞMELERİ ’ni, STRADUN CADDESİ ’ni, SAAT KULESİ ’ni, DÜK SARAYI ’nı, GUNDULİC ANITI ’nı, DUBROVNİK MERDİVENLERİ ’ni, SV. VLAH ve SV.IGNATİUS KİLİSELERİ ’ni görüp serbest zaman kullandıktan sonra UNESCO korumasında olan KOTOR 'a geçiyoruz. KOTOR 'da surları, DOCHE, UN, TRİPHONMEYDANLARI ‘nı, SAATKULESİ ’ni, KARAMPANyı dagörüp BUDVA 'yagidiyoruz.Ardından SUTOMORE ve BAR üzerinden PODGORİCA ’ya ulaşarak otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sezon yoğunluğuna bağlı olarak konaklamamız İŞKODRA & PODGORICA & BUDVA ‘da yapılabilmektedir.)

 • 6. Gün: KARADAĞ-> ARNAVUTLUK-> KOSOVA-> MAKEDONYA

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra yola çıkıyor ve ARNAVUTLUK ’a giriş yapıyoruz. Anadolu-Osmanlı kenti intibaını veren PRİZREN 'de SİNAN PAŞA CAMİİ, MERYEM ANA KİLİSESİ, HALVETİ TEKKESİ, MEHMET PAŞA CAMİİ ve HAMAMI, AKDERE ve TAŞKÖPRÜ görüp sonrasında PRİŞTİNE’yi Panaromik olarak görüp, 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda şehit düşmüş Osmanlı Padişahı I. MURAD HÜDAVENDİGÂR'IN TÜRBESİ ’ni gördükten sonra ÜSKÜP 'e gidiyor varışımızın ardından Eski Üsküp ile turumuza başlıyoruz. KALE ‘yi, MUSTAFA PAŞA CAMİİ ’ni, KURŞUNLU HAN, ÇİFTE HAMAM, MURAT PAŞA CAMİİ, KAPAN HAN ’ı görerek Eski Çarşı ‘da alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Sonrasında ise yeni ÜSKÜP 'ü gezdikten sonra TAŞ KÖPRÜ ‘yü, BÜYÜK İSKENDER, II.PHILIP heykelleriyle, VMRO'nun ünlü liderlerinden DAME GRUEV, GOTSE DELÇEV HEYKELLERİ ‘ni, ZAFER TAKI’nı, ve RAHİBE TERASA ANIEVİ'ni ve anıtını ziyaret edip turumuzu tamamlıyor ve özel Makedon Restaurant ‘da müzik eşliğinde akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Geceleme ÜSKÜP ‘deki otelimizde.

 • 7. Gün: MAKEDONYA

  Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra MATKA KANYONU ‘na doğru yolculuğumuza başlıyoruz. MATKA KANYONU turumuzun ardından, yola çıkıyoruz. KALKANDELEN (TETOVA)’ya giderek ALACA CAMİİ ’ni ziyaret ediyor ardından OHRİD ’ye ulaşıyor ve ST. NAUM MANASTIRI ’na gidiyoruz. Ardından havanın durumuna göre tekne turuna (Ekstra isteğe bağlı aktivite) başlıyoruz. Turumuz boyunca Işık Kenti OHRİD ’i, ÇAR SAMUEL KALESİ ’ni, TİTO’nun KONUKEVİ ’ni, SV.JOVAN KANEO KİLİSESİ ’ni ve koyunu görerek iskeleye yanaşıyoruz. OHRİD ’nin sakin ve dingin sokaklarında yürüyüşümüze başlıyoruz. HOLY MOTHER BOLNICHKA KİLİSESİ ’nin yanından geçerek dönemin ünlü yapısı ST. SOPHİA KİLİSESİ ’ne ulaşıyor sonrasında yine sokaklar arasında yürüyerek çarşıya gidiyoruz. Alışveriş için alacağımız serbest zamanın sonrasında yıllara meydan okumuş çınar ağacında buluşuyor son olarak HALVETİ TEKKESİ, ALİ PAŞA CAMİİ ’ni gördükten sonra Akşam yemeği ve konaklamamız OHRİD ‘deki otelimize geçiyoruz.

 • 8. Gün: MAKEDONYA-> YUNANİSTAN]

  Sabah kahvaltısının ardından MANASTIR 'a doğru yol alıyor İlk olarak Atatürk'ün liseyi okuduğu MANASTIR ASKERİ İDADİSİ’ni görüyor sonrasında ŞİROKE SOKAK boyunca yürüyüş yaparak MANASTIR ’ın ortasındaki havuza ulaşıyoruz. Meydanı süsleyen SAAT KULESİ, HEYKELLER, İSHAKİYE CAMİİ, YENİ CAMİ, ÇEŞME ve HAVUZ ’u gördükten sonra aracımıza yerleşip Niki sınır kapısına doğru yöneliyoruz. Sınırdaki pasaport işlemlerimizden sonra YUNANİSTAN ’a giriş yapıyoruz. Bu kez güzel İzmir’imizin ikizi SELANİK 'te ATATÜRK EVİ ’ni ziyaret ettikten sonra BEYAZ KULE ’yi, ROTONDA ’yı, SURLARI ve KORDON ‘u görüyor ve akşam yemeğimiz için SELANİK ‘teki TAVERNA ‘ya gidiyoruz. Geceleme SELANİK ‘deki otelimizde.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • • Turizm Belgeli Araçlar İle Ulaşımlar, • İzmir’Den İzmir’E Tüm Ulaşım Ve Transfer Hizmetleri, • 5 Ve 4 Otellerde 1 Gece Üsküp, 1 Gece Ohrid, 1 Gece Podgorica Veya Civarı, 1 Gece Trebinje Veya Civarı, 1 Gece Saraybosna, 1 Gece Belgrad, 1 Gece Selanik Olmak Üzere 7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklamalar, • 7 Adet Akşam Yemeği (3 Tanesi Özel Konseptlidir.) • Yerel Restaurant ‘Da Alınan Makedon Eğlencesi, • Yunan Tavernası ‘Nda Alınan Limitli İçkili Akşam Yemeği, • Sarajevo ‘Da Restaurant ‘Da Boşnak Köftesi Menüsü Eşliğinde Akşam Yemeği, • Sofya, Belgrad, Sarajevo, Mostar, Budva, Kotor, Prizren, Üsküp, Ohrid, Tetova, Selanik Şehir Turları, • Hırvatistan Dubrovnik Turu, • Kosova Giriş Ücreti Ve Prizren Şehir Turu, • Ohrid Gölü Tekne Turu, • Blagaj Turu, • Vrelo Bosna Turu, • Matka Kanyonu Gezisi, • St. Naum Gezisi, • Bazı Şehirlerde Alınan Yerel Rehberlik Hizmetleri, • Tüm Otoban Check-Point Ve Otopark Ücretleri • Şehir Vergileri, • Gümrük Vergileri, • Programda Belirtilen Panoramik Şehir Turları, • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti • Mesleki Sorumluluk Sigortası (65 Yaş +15 € İlave Öder..)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyat Bilgileri

Tarih İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Ek Yatak 0-6 Yaş Çocuk 7-12 Yaş Çocuk

Ödeme Seçenekleri

Kredi kartı / Havale / Eft

İptal ve İade Koşulları

Rezervasyon yapıldıktan sonra paket tur sözleşmesindeki iptal ve iade koşulları geçerlidir.

Deneyimleriniz ve Görüşleriniz

Deneyimlerinizi ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilmek için aşağıdaki formumuzu doldurabilirsiniz.

Başlayan Fiyatlarla

Sorunuz

Bilgi Al

Yardım & Destek

Bizi Arayabilirsiniz

(0232) 463 63 59

Popüler Turlar

Samos Adası

Samos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos Adası

Kos Adası Turu

YUNAN ADALARI 1 GECE / 2 GÜN

Paketi Görüntüle
Samos Mykonos

Samos Mykonos Turu

YUNAN ADALARI 2 GECE / 3 GÜN

Paketi Görüntüle
Patmos Leros Kos

Patmos Leros Kos Turu

YUNAN ADALARI 3 GECE / 4 GÜN

Paketi Görüntüle
Kos - Patmos - Leros

Kos - Patmos - Leros Turu

YUNAN ADALARI 5 GECE / 6 GÜN

Paketi Görüntüle

Siz Hayal Edin

Biz Gerçekleştirelim

Ela Pame Turizm İle

Fırsatları Yakalayın

Copyrights © 2010 - 2021 Ela Pame Turizm. Tüm Hakları Saklıdır.